fbpx
18 C
Skopje
недела, април 11, 2021

таг: поголема

Разговор со д-р Јовановски: Многу едноставно „стопив“ 22 килограми за 2...

0
Нема поголема мотивација и предизвик од тоа да јадеш, а да не гладуваш, и да слабееш брзо и здраво, вели нашиот соговорник...

Жените на возраст од 40 години најдолго закрепнуваат од ковид-19: Постојат...

0
Мажите имаат три пати поголема веројатност да завршат на интензивна нега поради инфекцијата со вирусот ковид-19, но жените многу подолго закрепнуваат по...

Потврдено е: Британскиот сој на коронавирусот предизвикува поголема смртност

0
Компаративните анализи потврдија дека е поголема смртноста кај лицата заразени со британскиот сој на коронавирус. Резултатите од истражувањата покажуваат дека смртноста кај...

Трипати повисок данок ќе има за станови во кои не живее...

0
Трипати поголема стапка на данок на имот нема да се пресметува на недвижностите кои сопственикот не ги користи туку само...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
29 %
0.5kmh
0 %
нед
18 °
пон
19 °
вто
17 °
сре
12 °
чет
12 °

Последни објави