таг: погоди

Тајфунот Хаикуи ја погоди Кина

0
Тајфунот Хаикуи утрово ја погоди Кина придружен со обилни дождови и силен ветер и предизвика значителни нарушувања на југот на земјата,...

Земјотрес од 7,4 степени на Алјаска – има опасност од цунами

0
Земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер ја погоди Алјаска, по што...

Разорно торнадо во Тексас: тројца загинати и многу повредени, разурнати домови

0
Најмалку три лица загинаа во разорното торнадо што го погоди градот Перитон во американската сојузна држава Тексас, соопштија локалните власти. ...

Патиките на Џордан против Јута, продадени за милионска сума

0
Мајкл Џордан пред точно 25 години погоди еден од најпознатите шутеви во историјата на кошарката....

(ВИДЕО) Силна експлозија во Милано, автомобили во пламен, има повредени

0
Силна експлозија го погоди центарот на италијанскиот град Милано, објави новинскиот канал „Скај ТГ 24“. Најмалку пет автомобили и четири...

Земјотрес во Австралија

0
Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Австралија. ...

(ВИДЕО) Во Турција се урна шесткатница оштетена од земјотресите што ја...

0
На точно еден месец од катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција, вчера во градот Шанлиурфа во југоисточниот дел од земјата се...

(ВИДЕО) Голема снежна бура во САД: Температури до -45 Целзиусови степени

0
Зимско невреме ги погоди САД, поради што фирмите и училиштата се затворени низ Дакота, Минесота и Висконсин. Речиси 5 000 американски...

Земјотрес и во Италија, тектонските удари не стивнуваат

0
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на централна Италија неколку минути по полноќ. Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

Бурата Ото ја погоди Скандинавија

0
Поради бурата Ото која ја погоди Скандинавија, во Данска се евакуирани бројни станбени згради, затворен...