таг: погодија

„Украинска Правда“: Беспилотни летала на разузнавачката служба уништија руски десантен брод

0
Беспилотни летала на Украинската воена разузнавачка служба го погодија големиот руски десантен брод „Цезар Куников“ во Црното Море, соопштија разузнавачки извори за „Украинска...

Бурата Даниел ги опустоши Грција, Турција и Бугарија, потврдени 14 мртви

0
Најмалку 14 лица загинаа во поплавите што ги погодија Грција, Бугарија и Турција, а Скај њуз јавува дека се откриени повеќе...

(ВИДЕО) Торнадо во Чикаго, не работат аеродромите, илјадници жители без струја

0
Неколку торнада и бури со грмотевици го погодија поширокото подрачје на...

(ВИДЕО) Делови од Хрватска и БиХ сè уште под вода

0
Хрватска деновиве ја погодија обилни дождови кои предизвикаа поплави во некои градови. Во Обровац состојбата денеска е нешто подобра, а вицепремиерот...

Најмалку 26 лица погинаа во торнадото што ги зафати југот и...

0
Најмалку 26 лица загинаа во налетот на торнада што погодија градови во јужниот и средниот запад на САД. Advertisements...

На Киев му требаше само 1 ден да ги поправи патиштата...

0
Ракетите и бомбите што погодија различни градови во Украина во понеделникот на 10 октомври уништија...

Киев го потресоа неколку експлозии

0
Неколку експлозии денеска изутрината го погодија центарот на Киев, изјави градоначалникот Виталиј Кличко, а агенцијата...

Русија ја бомбардираше Одеса, 19 жртви

0
Руски ракетни напади погодија станбени згради и рекреативен центар во Одеса, при што загинаа 19, а десетици други лица беа повредени....

Руски ракети го погодија подрачјето на аеродромот во Лaвив

0
Руски ракети денеска го погодија подрачјето на аеродромот во Лaвив, украинскиот град во близина на...

(ВИДЕО) Повеќе од 30 страшни торнада ја погодија Америка, се стравува...

0
Разорни торнада го погодија централниот и јужниот дел на САД доцна во петокот и рано во саботата, а властите стравуваат дека...