fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: повредено

Оружен напад во деловна зграда во Калифорнија: Убиени се четворица

0
Четири лица загинаа, а едно е повредено при оружен напад во бизнис-зграда југоисточно од Лос Анџелес, Калифорнија,...

Експлозија во кафуле во Урошевац, повредени најмалку 30 лица

0
Најмалку 31 лице е повредено во експлозија во кафуле во Урошевац (Феризај), потврди локалниот обвинител Шукри Јашари. Причината за експлозијата е непозната. Меѓу...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави