fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: поворка

Багдад: Илјадници луѓе ја одбележаа годишнината од убиството на генералот Касим...

0
Со импровизирана погребна поворка денеска во Ирак е одбележана првата годишнина од убиството на иранскиот начелник на Генералштабот, Касем Сулејмани, кој е убиен...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави