таг: „повлекоа“

Украинските сили се повлекоа од Авдивка, Зеленски смета дека тоа е...

0
Украинските сили се повлекоа од стратешкиот источен град Авдивка, напуштајќи ја фабриката за кокс и хемикалии што беа последно упориште против Русите кои...

Заленски: „Ќе си ја вратиме изгубената територија“

0
Украинските сили се повлекоа од Лисичанск, поради што Русија објави дека има контрола врз целиот...

Ердоган се откажа од протерување на 10 западни амбасадори

0
Западните амбасадори во Турција се „повлекоа“ и ќе бидат „повнимателни во иднина“, изјави турскиот претседател...