fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Повеќемесечната

Поранешeн француски селектор во уметничко лизгање обвинет за полов напад

0
Повеќемесечната истрага против поранешниот француски селектор во уметничко лизгање Жил Бејер резултираше денеска со обвинение за „полов напад“ и „сексуално вознемирување“. Истрагата се водеше од минатиот февруари,...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави