таг: побрзо

Истражување – Марс се движи побрзо отколку претходно

0
Се чини дека Марс се движи побрзо и неговите денови постепено...

Фон дер Лајен предлага Европа да го укине правото на вето

0
ЕУ мора да биде способна побрзо да реагира на геополитичките настани и мора да се...

Германија се враќа на јаглен

0
Јаглен наместо гас за производство на струја, побрзо пополнување на резервите на гас: Ова се двете централни мерки со кои германската...

Омикрон се шири 70 пати побрзо во бронхиите отколку делта, ама...

0
До 70 пати побрзо се размножува новиот омикрон-сој на коронавирусот од другите варијанти кога се наоѓа во трахеите, двете цевки од нашите бели...

Текстилците најавуваат до 20 отсто отпуштања ако не ја добијат навреме...

0
Пратениците побрзо да го донесат законот за финансиска поддршка на плати зашто во спротивно, 20 отсто од...