fbpx

таг: победник

Македонија ЃП го освои Купот! 

0
Екипата на Македонија Ѓорче Петров е победник на 29-тото издание во Купот на Македонија! „Лавовите“ по изведување...

Украина победи на Евровизија 2022

0
Украина е победник на Евровизија Украина е победник на Евровизија 2022, која се одржа во...

Реми на Холандија и Хрватска

0
Ракометните селекции на Холандија и Хрватска одиграа без победник 28-28  меч од групата А во главната фаза на Европското ракометно првенство 2022 во...

Слаломот во Кицбил за Дејв Ридинг

0
Британецот Дејв Ридинг е сензационалниот победник на трката во слолом, која се возеше во Кицбил. Ридинг, најдобро се снајде во тешките временски...

Штролц победи во Аделбоден

0
Јоханес Штролц од Австрија е победник на слаломската трка во машка конкуренција која се одржа во Аделбоден. Мануел Фелер, кој водеше по...

Дакар 2022 година: Петерансел заостанува 23 часа од водечките по несреќата...

0
Четиринаесеткратниот победник на релито Дакар, Стефан Петерансел веќе отпадна од борбата за високи позиции. Пилотот на Ауди доживеа незгода на првата етапа...

Кобајаши победник на вториот натпревар од турнејата „Четири скокалници“

0
Јапонецот Рјоју Кобајаши е победник на денешните ски-скокови од новогодишната турнеја „Четири скокалници“. По триумфот во Оберстфорд остварен пред три дена, Кобајаши...

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Саудиска Арабија

0
Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Саудиска Арабија на патеката во Џеда, со што борбата за шампионскиот трофеј...

Луси Хамилтон победи на трката за ГН на Катар

0
Актуелниот првак во Формула 1 шампионатот Луис Хамилтон е победник на 20-та трка во што се возеше за Големата Награда на Катар. ...

Фудбал У-21: Македонската репрезентација одигра нерешено со Украина

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година попладнево одигра без победник 1:1 против Украина во натпревар од 5. коло од квалификациите за пласман на...