таг: победија

Против Чешка, за 9-та позиција на Светското ракометно првенство во Хрватска

0
Младите македонски ракометари ја победија Унгарија со 22:20 на Светското ракометно првенство во Хрватска и...

ЛА Лејкерс и Атланта Хокс си обезбедија место во плеј-офот

0
Лејкерси во трилер натпревар ја победија Минесота, додека Атланта успеа да го изненади Мајами. Лејкерси успеаја да ја совладаат Минесота иако губеа во...

Дербито во Белград, Лесорт му удри бокс на Петрушев

0
Кошаркарите на Партизан надополнија -14 на полувремето против Црвена Звезда и победија со 92:81 во...

Историја, 3 италијански клубови победија на првите натпревари од плејофoт

0
За прв пат во историјата, три италијански клубови победија на првите натпревари од плејоф фаза во фудбалската...

Победа за Милвоки, но остана без Јанис Адетокумбо

0
Кошаркарите на Милвоки бакс на гости го победија Чикаго булс со 100:112, но останаа без својот најдобар...

Денвер ја запишаа 40 победа, Лилард со 40 поени ги растури...

0
Кошаркарите на Денвер победија во Мајами со 112:108, со што ја прекинаа серијата од осум последователни домашни победи на тимот од Флорида. Денвер...

ВИДЕО/ Победа на Далас, после тешката повредата на Дончиќ

0
Далас Маверикс како гости го победија Феникс Санс со 99:95, а победата остана во сенка на повредата на голема ѕвезда Лука Дончиќ. Словенецот...

Девин Букер постигна 51 поен во три четвртини!

0
Кошаркарите на Денвер го победија Хјустон со 120:100 и ја остварија четвртата последовна победа во НБА лигата. Најефикасни во тимот на Денвер беа...

Денвер гo победи Хјустон, Оклахома поразенa од Њу Орлеанс

0
Денвер Нагетс ги победија Хјустон Рокетс со 129:113, додека Оклахома Сити Тандер беа поразени од Њу Орлеанс Пеликанс со 105:101 во синоќешните дуели...

Роналдо испрати порака по дербито против Ливерпул

0
Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Ливерпул во дербито на Премиер лигата со 2:1. „Црвените...