fbpx

таг: победата

Сатон со една реченица го опиша она што се случуваше на...

0
Победата на Манчестер Јунајтед над Ливерпул донесе долго посакувана радост меѓу фановите на „црвените ѓаволи“, но и...

„За Русија, за победата“, рече Путин

0
Во говорот по повод Денот на победата на Русија, претседателот Владимир Путин го поздрави „триумфот“...

Пендаровски и Ковачевски им ја честитаа на фудбалерите победата над Италија

0
Претседателот и премиерот, Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски ѝ ја честитаа победата на фудбалската репрезентација над Италија....

Севилја со минимална предност против Вест Хем

0
Екипата на Севиља стигна до победата во првиот од двата планирани натпревари со екипата на Вест Хем,...

Мерцедес нема да се жали за победата на „Ред Бул“ во...

0
Тимот на Мерцедес нема да се жали за победата на „Ред Бул“ во Абу Даби. По жестоката...

Арауjо: Победивме со целосна поддршка од публиката

0
Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо се изјасни по победата против Атлетико Мадрид. Барселона со 4-2 триумфираше над...

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Надал повторно за Ѓоковиќ: Никогаш нема да бидам против правдата

0
Рафаел Надал на прес-конференцијата после победата против Маркос Гирона во првото коло на Австралија Опен ја коментираше ситуацијата во која се најде Новак...

Ал-Атијах и Сандерс најбрзи на првата етапа на Дакар 2022

0
Стартуваа возбудувањата на Дакар 2022, а во првата етапа победата кај автомобилистите ја однесе Насер Ал-Атијах со својата Тојота. Во возењето од...

Лазаров: Важен е пристапот на играчите, Кувајт не се споредува со...

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е задоволен од победата (31:21) против Кувајт на првиот пријателски натпревар во подготовките за Европското првенство...