таг: П’лумб

Се вакцинираше меѓу првите: Доктор од Инфективната клиника во Тирана позитивен...

0
Докторот од Инфективната клиника П’лумб Пиперо е позитивен на Ковид-19, јавуваат албанските медиуми. Како што пренесуваат тамошните медиуми, на докторот вчера му...