таг: плоштадот

Папата повика на молитва за мир во маченичка Украина и израелско-палестинскиот...

0
Папата Франциск, на својата неделна општа аудиенција на плоштадот Свети Петар, уште еднаш повика на мир со преговори и ги осуди крвавите конфликти...

Француската Република го вклучи правото на абортус во Уставот на земјата

0
За време на церемонијата што се одржа на плоштадот Вендом, денеска, на Меѓународниот ден на жената, 8 Март, беше ставен печатот на Француската...

Прослава за Рамазан во регинот и во светот

0
Илјадници верници ја извршија бајрамската молитва на „Плоштадот Скендербег“, во Тирана. Advertisements Поглаварот на...

Оддавање почит на поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти во Ватикан

0
Илјадници луѓе се собраа на плоштадот Свети Петар во Ватикан, неколку часа пред зори на 2 јануари, за да го видат...

Брнз: САД игра значајна улога за Украина

0
На плоштадот во Скопје беше одбележана 31-годишнината од независноста на Украина, која се соочува со руската инвазија. Странски амбасадори со украински...

Верските поглавари од Тирана и Приштина со пораки за мир и...

0
Плоштадот „Скендербег“ во Тирана утрово беше полн со илјадници муслимански верници за церемонијата на клањање на Рамазан Бајрам. Клањањето на Рамазан...

(ВИДЕО) Експлозија од шахта предизвика паника на „Тајмс сквер“ во Њујорк

0
Експлозија од шахта на плоштадот „Тајмс сквер“ предизвика паника во Њујорк и панично бегање на...

(ВИДЕО) Гранатиран Плоштадот на слободата во Харков

0
Руските сили го гранатирале Плоштадот на слободата во центарот на Харков, соопшти утрово советникот на...

ВО ЖИВО – Морничав звук на сирените! Вака е во моментов...

0
Видео снимки во живо од плоштадот на независноста во Киев. Се забележува дека движење низ...

Бар во Тел Авив нуди бесплатен пијалок на вакцинираните од ковид

0
Бар на плоштадот „Дизенгоф“ во центарот на Тел Авив нуди бесплатни пијалоци на секој што ќе дојде да се вакцинира,на овој начин владата...