таг: Планот

Две изненадувања на АТП Мастерсот во Мадрид

0
Ако Карлос Алкарас, Александар Зверев и Андреј Рубљев одиграа според планот, Холгер Руне и Хуберт...

Вонреден состанок на министрите за енергетика на ЕУ за снабдувањето со...

0
Земјите од Европската унија се обидуваат да го омекнат планот на Унијата со кој се...

Северна Ирска: планот на Лондон за измена на трговскиот договор со...

0
Премиерот на Северна Ирска Мишел Мартин изјави дека планот на британската влада за измена на...

ДЕЛИРИУМ – Македонија води со 1-0 со голот на Алиоски (ВИДЕО)

0
Фудбалската репрезентација на Македонија тргна според планот и рано дојде до предност во мечот против Исланд со (1-0). Уште во седмата минута...

Данска повторно воведува ковид пропусници

0
Епидемиолошкиот комитет на данскиот парламент го одобри планот на Владата за повторно воведување на одредени...

Кина: Истрагата за потеклото на корона вирусот содржи јазик што не...

0
Планот на Светската здравствена организација (СЗО) за втората фаза од истрагата за потеклото на коронавирусот содржи јазик што не ја почитува науката и...

Кина шокирана од планот на СЗО за втора студија за потеклото...

0
Кина не може да го прифати планот на Светската здравствена организација за втора фаза од студијата за...

Германската влада ќе решава за помошта на поплавените места

0
Германската влада не денешната седница ќе расправа за планот да обезбеди 200 милиони евра итна помош за...

ФОТО ВЕСТ: Животот на принцот Филип прикажан низ фотографии

0
Познати @ 09.04.2021 Планот веќе се знае со години: Кралското семејство во секој момент е подготвено за смрт на...

Кој ќе плати за изградба на автопатиштата во западна Македонија?

0
Планот на Владата да се избере фирма без тендер и да ѝ се даде бизнис вреден стотици милиони евра за изгрдба на автопатишта,...