fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: Планот

ФОТО ВЕСТ: Животот на принцот Филип прикажан низ фотографии

0
Познати @ 09.04.2021 Планот веќе се знае со години: Кралското семејство во секој момент е подготвено за смрт на...

Кој ќе плати за изградба на автопатиштата во западна Македонија?

0
Планот на Владата да се избере фирма без тендер и да ѝ се даде бизнис вреден стотици милиони евра за изгрдба на автопатишта,...

Нови проблеми за ЕУ, планот за масовно закрепнување ставен под знак...

0
Планот за стимулации на Европската унија за економско закрепнување од последиците од коронската криза наиде на пречка откако прашањето за уставноста на заедничкото...

ЕП одобри „План за закрепнување“ од 700 милијарди евра

0
Европарламентот (ЕП) денеска го одобри „Планот за закрепнување“, со што се отвори патот за пристап до членките...

Илон Маск: „Кибер-камионот“ е веќе готов и ако имаме среќа испораќите...

0
Планот за фамозниот „кибер-камион“ (Cybertruck) на „Тесла“, според Илон Маск, е веќе готов и, „ако имаме среќа“, испораките на ова електрично возило може...

Пленковиќ: По можност да се вакцинираат сите граѓани

0
Успехот на Планот за имунизација против коронавирусот зависи од тоа колку луѓе ќе сакаат да ја примат вакцината, рече...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
93 %
1.4kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави