fbpx
12 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: планираат

Данска и Шведска воведуваат дигитален пасош

0
Шведска и соседна Данска планираат да воведат дигитален „корона-пасош“ до летото, пишува Дојче веле. Тој дигитален...

САД не планираат дополнителни чекори против Иран пред „дипломатските разговори“ предложени...

0
САД не планираат дополнителни чекори против Иран во пресрет на предложените разговори за американското враќање во нуклеарниот договор со Иран од 2015 година,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
58 %
7.2kmh
0 %
саб
11 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави