таг: Планетата

Месечината влегува во Бик, добри вести за овие хороскопски знаци

0
Месечината, планетата која ги опишува нашите чувства, денес влегува во Бик, каде поволно ќе влијае на Девиците, Јарците и Биковите. Исто така, Раковите...

Се забрзува ротацијата на Марс, научниците не знаат која е причината

0
реклама Планетата Марс се ротира побрзо и постепено се скратува траењето на денот на...

Во 2022 година планетата Земја загуби 4,1 милиони хектари тропска шума

0
Планетата Земја во 2022 година изгуби 4,1 милиони хектари недопрена тропска шума, што е еднакво на територијата на Холандија или Швајцарија,...

Научници открија радиосигнал од далечната вселена

0
Радиосигнал оддалечен 9 милијарди светлосни години од планетата Земја снимен е на досега најквалитетна снимка,...

Венера влегува во Риби, а на овие знаци им носи задоволство...

0
Венера, планетата на убавината и љубовта, влегува во имагинативните и креативни Риби на 27 јануари и ќе остане таму до 20 февруари 2023...

Венера во Стрелец ни го враќа оптимизмот, а на овие знаци...

0
ВЕНЕРА, планетата на љубовта и задоволството, ќе престојува во Стрелец од 16 ноември до 9 декември 2022 година. Кога планетата на сензуалноста ќе...

Видео покажува како се менувала Земјата од 1984 година

0
Најголемите промени на животната средина во историјата на планетата Земја биле забележани во...

Силен ретрограден Јупитер почнува од 28 јули: Еве што треба да...

0
Хороскопот открива дека планетата на изобилството и среќата – Јупитер, ја започнува својата ретроградна фаза на 28 јули, односно почнува да се движи...

Хороскопот открива како да ги помножите парите што ги имаме –...

0
Огромните пари ги претставува планетата Јупитер. За да видиме што е најдобро да се прави со огромна сума пари, треба да погледнеме како...

Уран во Близнаци носи револуција во комуникацијата и транспортот: Ера на...

0
Планетата „виша сила“ влегува во првиот воздушен знак на Зодијакот во 2025 година и, според астролозите, може да донесе тектонски пореметувања на многу...