fbpx

таг: пијалоци“

Загрижувачки е бројот на постари деца кои редовно пијат енергетски пијалоци

0
Оние кои пијат многу енергетски пијалоци, може да добијат главоболки и проблеми со спиењето, предупредуваат авторите на извештајот на BMJ Open....

Овој пијалак никогаш не го нарачувајте во кафуле – полн е...

0
Овие пијалоци никогаш не треба да се нарачуваат во кафулиња и ресторани. Едно истражување покажало дека напитокот кој сите го нарачуваме крие...

Една шолја пред спиење: Зошто чајот не треба да се подготвува...

0
Професионалниот дегустатор на храна и пијалоци, Мартин Исарк за магазинот „The Sun“ изјавил никогаш не треба да користиме зовриена вода кога...

Над 43 отсто од трошоците на македонските домаѓинства се за храна...

0
За „храна и безалкохолни пијалоци“ домаќинствата во земјава потрошиле 43,1 процент, за „станарина, вода, електрична енергија, гас и други горива“...