таг: пишува

Хороскопот открива колку деца треба да имате според вашиот знак

0
реклама СЕ пишува во ѕвездите, дури и колку деца треба да имате. Имено, секој знак...

Бугарија ја одби Украина: „Премногу сме блиску до конфликтот“

0
Бугарија одбива да испорача оружје на Украина, пишува Блумберг. Advertisements ...

Бајден: Путин е изолиран од светот

0
„Путин згреши, во историјата ќе пишува дека војната против Украина ќе ја направи Русија послаба“, истакна американскиот претседател Џо Бајден, обраќајќи...

ПОСТОЈАН ЗАМОР И ИНФЕКЦИИ: Недостатокот на овој МИНЕРАЛ може да предизвика...

0
За фосфорот не се пишува колку за калциум, магнезиум или железо, но калциумот е најзастапениот минерал во човечкото тело. Затоа, неопходно е да...

Покетино нов тренер на Јунајтед?

0
Како што пишува „Мирор“, Маурисио Покетино и ПСЖ се пред извесна разделба, Аргентинецот има отворен пат да дојде во Манчестер Јунајтед. Покетино...

Давид Дејвис или Урош Зорман во комбинација за замена на Веселин...

0
Рускиот специјализиран портал  за ракомет „Брз центар“ пишува дека наследник на Вујовиќ ќе биде добро познато лице на македонската ракометна сцена – Давид...

Се знае замената за Солкјер доколку тој добие отказ

0
Во англиската јавност веќе на големо се пишува за можен отказ на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед. Дејли...

Левандовски сака да си оди од Баерн Минхен и да се...

0
Шпанскиот весник „АС“, пишува дека Роберт Левандовски сака да ја промени средината, да го напушти Баерн Минхен и да се пресели во Реал...

ФОТО: Ноер тренираше со репрезентацијата, ќе брани против Македонија и Романија

0
Кикер пишува дека Мануел Ноер ќе биде во комбинација за дуелите на Германија против Романија во Хамбург, и на гости против Македонија на...

(ВИДЕО) Три дена беснее пожар на Сардинија, населението и туристите евакуирани,...

0
Агенцијата Анса пишува дека во гаснењето на пожарот се мобилизирани 7.500 лица, хеликоптери и канадски авиони, 1.500...