fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: пилешко

Пикантна пилешка супа

0
Состојки: 250 грама пилешко месонеколку чешниња лук1 главица кромид50 грама масло за јадење1 лута зелена пиперка1 доматсол100 милилитри слатка павлака2...

Mексиканско бурито

0
Состојки: – 750 г свинско или пилешко месо – тортилји – 400 г мексикански грав од конзерва ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави