fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: пилешки

Снежана Василевска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските денес со сочна и...

0
Потребни состојки: 1 килограм пилешки стек 300 грама кашкавал 3 јајца 1 чашка кисела павлака лебни трошки...

Ароматично пилешко со компири

0
СОСТОЈКИ: – 2 пилешки копани со наткопан– 4-5 млади компири– 2-3 моркови– суви зачински билки по избор– 2-3 чешниња...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави