fbpx

таг: Пикот

Д-р Олумчев: Прерано се олабавивме, нè очекува тешка пандемиска зима

0
Пикот на четвртиот ковид бран допрва доаѓа. Бројките на новодијагностицирани растат, вакцинацијата за прва доза речиси замре, ретко кој носи заштитни маски и...