таг: Пеќ

Поплави во Пеќ, починаа мајка и дете

0
Мајка и нејзиното 5-годишно дете загинаа во поплавите во Пеќ. Косовската полиција соопшти дека мајката првично била пријавена за исчезната, но...

Хорор во болница во Косово: Телото на мртво бебе по грешка...

0
Против гинеколошкото одделение на Општата болница во Пеќ, Косово е покрената истрага, откако било откриено...

Косовската влада понуди 20 000 евра за информација во врска со...

0
Одделението за тешки кривични дела при Основното обвинителство во Пеќ, соопшти дека обезбедила одредени информации,...