fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Пејачот

Од коронавирус почина пејачот Ѓорѓе Балашевиќ

0
Пејачот и славниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три...

Меган Фокс и нејзиното момче ги шокираа обожавателите со еден бизарен...

0
Пејачот Машин Ган Кели на својот инстаграм-профил објави серија фотографии на кои позира со својата девојка Меган Фокс, а на една од...

ФОТО: Џастин Тимберлејк упати јавно извинување до Бритни Спирс

0
Пејачот Џастин Тимберлејк упати јавно извинување до поранешната девојка Бритни Спирс, откако беше емитуван документарецот „Framing Britney Spears“, чија првична замисла беше...

ВИДЕО: Елтон Џон и Мајкл Кејн преку хит реклама ги повикаа...

0
Двајцата најпознати британски уметници, пејачот Елтон Џон и актерот Мајкл Кејн, ги здружија силите во шеговитата реклама со цел да ја поттикнат...

Почина Ѓоко Дончев – доајенот на македонската народна музика

0
Почина пејачот Ѓоко Дончев, кој важеше за еден од најистакнатите вокали на македонската народна музика. Тој беше присутен на македонската...

Хари Мата Хари со потресни детали за своето детство – „Татко...

0
Пејачот Хари Варешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, избегнува да зборува за неговиот приватен живот во јавноста, а сега ја отвори душата...

Поранешната девојка на Ед Ширан ќе се омажи за негов „двојник“

0
Поранешната девојка на пејачот Ед Ширан, Атина Андрелос, годинава ќе се омажи за „двојник“ на Ед, пишуваат странските медиуми. Атина...

Елтон Џон призна дека оди на состаноци за анонимни алкохоличари повеќе...

0
Пејачот Елтон Џон во минатото имал голем проблем со алкохолизмот, но дури и денес оди на состаноци за анонимни алкохоличари. Тоа музичарот...

Пејачот Том Паркер откри дека боледува од тумор на мозокот

0
Пејачот од британската група „The Wanted“, Том Паркер (32) се огласи на социјалната мрежа Инстаграм и сподели фотографија направена само два дена...

Џастин Бибер сними Божиќна песна со британски медицински лица

0
Пејачот Џастин Бибер се здружи со хор составен од медицински сестри, лекари и друг персонал на Националната здравствена служба во Велика Британија...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави