таг: печива

(ВИДЕО) Направете новогодишна елка со нутела

0
Печењето на совршени празнични печива знае да биде предизвик и авантура, посебно ако го имате вистинскиот рецепт. Замислете си го мирисот кој...

Бидете креативни: Појадокот не мора да биде едноличен

0
Готовите печива, како ѓевречиња, кифли и слично, кога ги купувате за семеен оброк, не мора секогаш да ги комбинирате на ист начин....