fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: пет

Во Франција уапсени пет жени, едната планирала терористичка акција

0
Пет жени се уапсени ноќеска во францускиот град Безие, меѓу кои и осомничена која сакала да изврши терористичка акција, јави дописникот на...

Короната се распламтува во Хрватска, неделава 40% повеќе заболени од минатата

0
Во првите пет дена од оваа недела, бројот на новозаболени лица во Хрватска се зголемил за 41,2...

Ибра во свој стил: Господ се врати!

0
По пауза од пет години, најдобриот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го носи дресот на репрезентацијата....

Пет лица осудени на доживотен затвор поради убиството на рускиот амбасадор...

0
Турскиот суд денеска осуди пет лица на доживотен затвор поради учество во убиството на рускиот амнасадор во Анкара, Андреј Карлов во 2016 година....

Русија ги тужи Гугл, Фејсбук, Твитер, ТикТок и Телеграм

0
Руските власти тужат пет медиумски платформи, вклучувајќи ги Гугл, Фејсбук и Твитер, за наводно дека не ги...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пет студенти загинаа откако се сруши ограда на факултет...

0
Најмалку пет студенти загинаа во Боливија кога паднаа од четвртиот кат од зградата на Универзитетот „Ел Алто“ во град недалеку од Ла Паз....

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5...

0
Според астрологијата, овие пет хороскопски знаци најмногу трошат пари и на крајот од месецот имаат само финансиски проблеми. Тие се...

Сите зборуваат за Чави, но Лапорта има изненадување за новиот тренер...

0
За пет дена ќе се случат избори по кои Барселона конечно ќе добие нов претседател. ...

Соколов ја реши ФМП Академија

0
Во продолжението од пет минути, бекот на Еуро Никел постигна 12 од вкупно 14 поени кои ги даде неговиот тим. ...

Петмина загинати во пожарот во индиската фабрика за вакцини

0
Пет лица загинаа во пожарот што избувна во индиската фабрика на Институтот за серум (СИИ), кој е најголем производител на вакцини во Западна...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави