fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Петриња

ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ КРВТА: На езеро снимен силниот земјотрес од...

0
Петриња, Сисак, загреб и околните места во Хрватска во вторникот беа погодени од силен земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер. ...

Градоначалникот на Петриња: Ова е борба за опстанок!

0
Градоначалникот на Петриња, Даринко Думбовиќ, за Н1 посочи за моменталната состојба во Петриња. -Постојните инсталации се уништени од силен земјотрес. Во едниот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави