таг: петокот

Македонски музичари настапија на Тирана џез-фестивал

0
Во петокот вечер, на покана од македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, групата „In...

Македонски музичари настапија на Тирана џез-фестивал

0
реклама Во петокот вечер, на покана од македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, групата „In...

Сан: Фон дер Лајен ќе се кандидира за генерален секретар на...

0
Британскиот таблоид Сан доцна во петокот објави дека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен е кандидат за нов...

Зеленски: Зборував со Еди Рама за дипломатските односи и војната во...

0
Претседателот на Украина Володимир Зеленски објави дека во петокот телефонски разговарал со албанскиот премиер Еди...

Пјонгјанг истрела уште две ракети

0
Северна Кореја истрелала во петокот уште две балистички ракети кон морето од својот источен брег,...

Северна Кореја истрела интерконтинентална балистичка ракета, падна во близина на Јапонија

0
Северна Кореја истрела сомнителна интерконтинентална балистичка ракета во петокот, која слета на само 200 километри...

По објавувањето на градот домаќин, фановите на Евровизија се жалат: „Бараат...

0
Откако во петокот беше откриено дека Евровизија 2023 ќе се одржи во Ливерпул, цените на сместувањето во градот вртоглаво пораснаа. Како термини...

Бензинот поскап за 40 отсто за странците во Унгарија

0
Од петокот странските возачи во Унгарија ќе мора да плаќаат многу повисока цена за бензините отколку унгарските државјани, а според унгарските...

Вирусот од Африка галопира во светот: Мајмунските сипаници потврдени во 12...

0
Откако во Минхен во петокот беше пријавен првиот случај на мајмунски сипаници во Германија, во саботата и во Берлин беа потврдени два случаи....

Францускиот министер за финансии: Исфрлањето на Русија од SWIFT е последната...

0
Францускиот министер за финансии, Бруно Ле Мер, во петокот изјави дека постои опција Русија да...