таг: Петмина

Бугарска криминална група украла 54 милиони фунти финансиска помош во Британија

0
Петмина криминалци од бугарско потекло поднеле повеќе од 6.000 лажни барања за субвенции во Лондон. Тие живееле луксузен живот откако земале речиси 54...

(ВИДЕО) Се урна катна гаража во Њујорк – има загинати и...

0
Најмалку едно лице загина, а петмина други се повредени при делумно уривање на...

Уапсени тројца Албанци кои побегнале од полициска станица на Крит

0
Грчката полиција уапси тројца Албанци од група од петмина осуденици кои во понеделникот наутро побегнаа...

Хорват повика петмина ракометари за втората рунда на ЕП

0
Селекторот на Хрватска, Хрвоје Хорват, мораше да повика петмина нови ракометари за продолжението на Европското првенство. Поради многуте заразени со коронавирус, Хорват...

Петмина во Македонија имале грип и ковид-19 истовремено, ИЈЗ регистира 470...

0
Петмина пациенти во Македонија истовремено имаат инфекција со грип и ковид-19 покажува неделниот извештај за состојбата со грип на Институтот за јавно...

Денеска е Св. маченици Евстратиј, Авксентиј, Евгениј, Мардариј и Орест

0
Овие петмина пострадаа во времето на императорот Диоклецијан. Евстратиј беше римски војсководец во градот Саталион, а Евгениј му беше другар во војската....

Пет лица што се заразиле со Ковид 19 на патување се...

0
Петмина пациенти со Ковид-19 на возраст од 51 до 81 година се хоспитализирани во модуларната болница во Прилеп. Тоа е половината од 10-те...

Пет работници исчезнати, неколку повредени во експлозијата во Германија

0
Петмина работници се водат за исчезнати, а неколку се повредени, при што дел од нив се наоѓаат...

Петмина вработени во ОУ „Христо Узунов“ позитивни на Ковид 19

0
Петмина вработени во Основното училиште„ Христо Узунов“ од село Другово, се позитивни на ковид-19. Се работи за тројца наставници и двајца возачи на...