fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: песок

НЕОБИЧНА ПОЈАВА: Небото во Франција обоено во жолта боја – еве...

0
Песок од Сахара го обои небото во жолта и окер боја на источна Франција, Феноменот, е импресионирачки, но тој се случува редовно, наведе...

Историски потфат: Јапонско вселенско летало на Земјата донесе примероци од далечен...

0
Примероците прашина од црн песок собрани од јапонското вселенско летало „Хајабуса 2“ на астероидот 162173 Рјугу, што се наоѓа на околу 300 милиони...

ФОТО: Научниците останаа без зборови откако ја отворија вселенската капсула „Хајабусе...

0
Примероци прашина од црн песок собрани од јапонското вселенско летало Хајабуса 2 на астероидот 162173 Рјугу, на околу 300 милиони километри од Земјата,...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави