таг: период

Русија и Западен Балкан

0
Пишува: ЉУБОМИР Д. ФРЧКОСКИ Влегуваме во мошне критичен период на геополитичките влијанија во Западен Балкан (Македонија, Албанија, Косово, Србија, Црна Гора и Босна)....

Неделен хороскоп од 4 до 9 март

0
Овен Лав Ова е идеален период да се свртите кон она што долго време го правевте и не сте го објавиле...

Студенти на Медицина доделија оксиметри и аспиратори за Клиниката за детски...

0
Изминатиот период, студентите од Медицинскиот факултет при Македонската медицинска студентска асоцијација, четиринаесетти пат го организираа хуманитарниот проектот „СОС – Дедо Мраз“ во Скопје....

Крајот на октомври, почетокот на ноември е најдобро време за вакцина...

0
Ова е најдобриот период, крајот на октомври – почетокот на ноември за почеток на вакцинација против сезонски грип. Во зимскиот период се очекува...

ОВИЕ 3 ЗНАЦИ ИМААТ ПРИЧИНА ЗА ПРОСЛАВА: 2024 е посебна за...

0
реклама Ќе влезете во период на финансиски просперитет кој ќе им донесе одмор и...

Што ги очекува хороскопските знаци во септември

0
Во септември продолжува ретроградниот период на планетите, кој започна минатиот месец. И најважно е дека Меркур ќе биде ретрограден до 15-ти, што значи...

Кои се симптомите на сончев удар и што можете да направите?

0
реклама Најтоплиот период од годината е пред нас, што значи само едно – треба да...

Што е подобро – клима уред или вентилатор?

0
реклама Ова е период од годината кога се бориме против високите температури и бараме начин...

Искусниот голман Мустафа замина од Брера

0
Македонскиот прволигаш Брера, како што во овој период се трансформира Академија Пандев, ќе треба значително...

Овие хороскопски знаци ги очекува голем финансиски успех во мај 2023...

0
Месецот мај е период на радост и позитивна енергија, а тоа поволно ќе се одрази...