fbpx
1 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: период

Земјата била најтивка во 2020 година во споредба последните неколку децении:...

0
Планетата Земја имала најтивок период во текот на 2020 година во споредба со претходните децении, бидејќи пандемијата на коронавирусот значително ја намали...

НЕВИДЕНА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНИЈА – бебе починало при крштевање во црква

0
Јавноста во Романија изминатиов период е потресена по шокантната информација дека во понеделникот шест недели старо новороденче починало во болница, непосредно по крштевање...

ФОТО: Калиопи со божиќна честитка за своите пријатели и обожаватели

0
Иако оваа година празничниот период е сосема поразличен од изминатите години, како за обичните луѓе така и за познатите личности. ...

Комитите бараат спас за ФК Вардар: Ако Вардар биде запрен, Скопје...

0
Навивачката група Комити изминатиов период активно апелира дека фудбалскиот клуб Вардар треба да се спаси од финансискиот колапс во кој се наоѓа што...

ВИДЕО: Домот на Лила Филиповска вистинска божиќна бајка

0
Иако оваа година празничниот период е сосема поразличен од изминатите години, сепак многу луѓе не дозволија целата ситуација да влијае на...

ФОТО: И во домот на Ламбе Алабаковски сѐ е подготвено за...

0
Овој период од годината е резервиран за празниците, прекрасните Божиќни елки и украсени домови. Многумина веќе почнаа да покажуваат по некој дел...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
93 %
0.6kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави