fbpx

таг: Пеп

Саутемптон го изненади Манчестер Сити

0
Избраниците на Пеп Гвардиола кикснаа во Премиерлигата по речиси три месеци и одиграа реми на гостувањето на „Сент Мерис“. Саутемптон ја прекина...

Гвардиола: Арсенал беше подобар, ние снемавме енергија, но паричката понекогаш паѓа...

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сподели емоциите по денешната победа над Арсенал (2:1) во натпреварот од Премиер лигата. – Арсенал...

Гвардиола го сака Жоао Феликс во Манчестер Сити

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, сака уште една португалска ѕвезда на „Итихад“. Тој ќе се обиде да го доведе Жоао Феликс од...

Пеп Гвардиола заминува од Манчестер Сити

0
Шпанскиот медиуми пишуваат дека Пеп Гвардиола се подготвува за напуштање и на Премиерлигата, но и на континентот „Имав среќа од прва...

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, го спореди значењето на претстојните натпревари со Клуб Бриж и Манчестер јунајтед. -Мислам дека натпреварот против...

Гвардиола: Уште пет години во Сити? Не верувам

0
Манаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола мисли дека нема да ја достигне бројката од 400 натпревари на клупата на овој тим. Натпреварот...

Пеп Гвардиола остана без важен играч

0
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола се соочува со сериозни проблеми откако остана без еден од најважните играчи поради повреда. Шпанскиот стратег...

Срцето му се скрши на Гвардиола: „Тој не го заслужи тоа,...

0
Пеп Гвардиола во последно време бележи повеќе од одлични резултати со Манчестер Сити и е на добар...

Гвардиола: Манчестер сити се обидува да победи на секој натпревар, затоа,...

0
Тренерот Манчестер сити, Пеп Гвардиола по триумфот над Бирмингем (3:0) во ФА Купот, рече дека неговите избраници на секој дуел одат не победа....

Гвардиола исфрлен од Ватс ап група, премногу меша политика во фудбалот

0
Пеп Гвардиола освен што беше добар фудбалер и уште подобар тренер, тој е познат како човек со широки интереси и кога станува збор...