fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Пенс

Пенс одлучи за судбината на Трамп: Тој нема да се покори...

0
Потпретседателот на САД, Мајкј Пенс изјави дека нема да се покорува на притисокот на демократите да се повика на 25-тиот амандман, тврдејќи дека...

ВИДЕО I Американскиот потпретседател Мајк Пенс се вакцинираше пред камери

0
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска ја прими вакцината против коронавурусот и тоа јавно, во директен ТВ пренос од Белата куќа. –...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави