fbpx

таг: Пендаровски

Џамбаски сам се препозна во повикот на Пендаровски

0
По предлогот на претседателот Пендаровски да се збарани влез во Македонија за лица кои предизвикуваат штета на државните инетерси, на социјалните...

Претседателот Пендаровски постави нови амбасадори во Словачка, Канада, Норвешка, Белгија и...

0
Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на своите уставни надлежности, денеска потпиша укази за поставување на...

Трстена: Покажавме дека и една мала држава може да ги победи...

0
Претседателот Стево Пендаровски ги одликуваше со орденот „8 Септември“ спортистите Оливера Наковска-Бикова, Бранимир Јовановски, Шабан Трстена и Дејан Георгиевски, по повод Денот на...

Пендаровски и Вучиќ од Давос ја поздравија одлуката на СПЦ за...

0
Претседателот Стево Пендаровски на Економскиот форум во Давос имал куса средба со неговиот српски колега Александар Вучиќ, на која ја поздравиле...

Пендаровски на средба со претставници на Унијата на Здруженија на медицински...

0
Претседателот Стево Пендаровски денеска прими претставници на Унијата на Здруженија на медицински сестри – ЗМСТАС. На средбата, која се реализира по повод...

Честитка од Пендаровски за реизборот на Макрон за претседател на Франција

0
Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил ја честиташе победата на Емануел Макрон на...

Претседателот Пендаровски ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова...

0
Претседателот на државата, Стево Пендаровски, на денешната свечена церемонија на Филхармонија ги одликуваше Милица Стојанова, Милка Ефтимова и Стојна Вангелова со Орден за...

Пендаровски и Ковачевски им ја честитаа на фудбалерите победата над Италија

0
Претседателот и премиерот, Стево Пендаровски и Димитар Ковачевски ѝ ја честитаа победата на фудбалската репрезентација над Италија....

Претседателот Пендаровски ќе го отвори 61-то издание на Охридско лето

0
Претседателот Стево Пендаровски, вечерва – 12 јули 2021 година, понеделник, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на 61-то издание на...

Сочувство од Пендаровски, Заев и Стефоска за смртта на актерката Сабина...

0
Претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и министерката за култура Ирена Стефоска, преку социјалната мрежа „Фејсбук“, изразија жалење и сочуство за смртта на...