fbpx
6 C
Skopje
понеделник, март 8, 2021

таг: Пелагониско

Тутунарите од Пелагониско на блокади, попладне средба со министерот и откупувачите

0
Тутунопроизводителите од Пелагониско трет ден го блокираат магистралниот пат Прилеп – Градско. Не остатпуваат од своите барања – реална проценка...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
81 %
1kmh
75 %
пон
8 °
вто
12 °
сре
9 °
чет
8 °
пет
11 °

Последни објави