таг: Пекинг

Најмалку 11 жртви по силниот тајфун во Пекинг

0
Во поплавите во планините околу Пекинг загинаа 11 лица, а 27 се водат...

Фејскини се се популарни во Кина поради високите температури

0
реклама Во врел Пекинг, каде температурите уриваат рекорди, „фасусите“ повторно се моден хит. Со...

Блинкен во Кина ќе ги обновува односите со официјален Пекинг

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во Пекинг на разговори со високи...

Кина се соочува со нов, силен бран на случаи на Ковид-19

0
Кинеските здравствени власти денеска предупредија дека главниот град Пекинг се соочува со нов,...

Макрон до Си: Убеден сум дека ќе ја вразумите Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Пекинг се сретна со кинескиот претседател Си...

Макрон пристигна во Кина: Разговорите со Си Ѓинпинг ќе траат шест-седум...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во државна посета на Пекинг, објави кинеската централна...

Пекинг ги покани западните амбасадори на разговори

0
Кина објави дека ги повикала европските амбасадори во Пекинг на разговори во знак на протест...

Кина воведува санкции против Ненси Пелоси

0
Пекинг има намера да воведе санкции против претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, јавуваат медиумите во регионот. ...

Пекинг сака да го избегне шангајското сценарио- затворени метро и автобуски...

0
Пекинг затвори 40 станици на метрото или десет отсто од градската подземна сообраќајна мрежа, како...

Дополнителни затворања во Пекинг, откриени 49 нови заразени со ковид-19

0
Во Пекинг денеска се затворени дополнителен број продавници и објекти поради ширењето на ковид-19, станбените блокови се под строги мерки за...