fbpx

таг: паѓаат

(ВИДЕО) Ситуацијата во Австралија се влошува, илјадници бегаат од поплавите

0
Поројните дождови продолжија да паѓаат на источниот брег на Австралија, интензивирајќи ја кризата со поплави во Сиднеј. На уште илјадници жители...

ФЗО: Листата на лекови кои паѓаат на товар на Фондот ја...

0
Листата на лекови кои паѓаат на товар на Фондот за здравствено осигурување ја утврдува стручна комисија формирана од министерот за здравство. Со Уредбата...

ВИДЕО | Метеоролог предупредува: Ве молам, не јадете мразулци, не знаете...

0
Кога температурите паѓаат под нулата, на покривите и столбовите се формираат ледени мразулци и иако нивното лижење и грицкање можеби звучи забавно,...