fbpx

таг: пациент

Млад битолчанец почина од ковид-19, не бил вакциниран и имал прекумерна...

0
Младиот пациент што почина од ковид-19 изминатото деноноќие имал прекумерна тежина, но немал други хронични заболувања. Не бил вакциниран, а три дена со...

Бубрегот од починатата девојка трансплантиран кај 27-годишен пациент, во тек втората...

0
Дваесет и седумгодишен пациент на дијализа доби бубрег од починатата девојка чие семејство ги донираше органите. Министерството за здравство попладнево соопшти дека во...

Уште 31 лице почина од ковид-19, 908 нови случаи

0
Во последните 24 часа уште 31 пациент почина од компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Пријавени се вкупно 31 починати лица: 11...

19 годишна девојка со симптоми на Ковид-19 почина во Битола, имала...

0
Почина најмладиот пациент во ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана, пренесува...

ОПАЃА И КОСАТА: Секој трет пациент отпуштен од болница со Ковид-19...

0
Секој трет хоспитализиран пациент со коронавирус има долгорочни здравствени проблеми, вклучувајќи проблеми со органи и влошено ментално здравје. Тоа се наведува во преглед...