fbpx
6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021

таг: пациент

Бубрегот од починатата девојка трансплантиран кај 27-годишен пациент, во тек втората...

0
Дваесет и седумгодишен пациент на дијализа доби бубрег од починатата девојка чие семејство ги донираше органите. Министерството за здравство попладнево соопшти дека во...

Уште 31 лице почина од ковид-19, 908 нови случаи

0
Во последните 24 часа уште 31 пациент почина од компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Пријавени се вкупно 31 починати лица: 11...

19 годишна девојка со симптоми на Ковид-19 почина во Битола, имала...

0
Почина најмладиот пациент во ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана, пренесува...

ОПАЃА И КОСАТА: Секој трет пациент отпуштен од болница со Ковид-19...

0
Секој трет хоспитализиран пациент со коронавирус има долгорочни здравствени проблеми, вклучувајќи проблеми со органи и влошено ментално здравје. Тоа се наведува во преглед...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
6 ° C
6 °
6 °
100 %
1kmh
90 %
саб
7 °
нед
12 °
пон
15 °
вто
15 °
сре
18 °

Последни објави