fbpx
2 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: пациенти

Секој трет кој прележал коронавирус има посттрауматски стрес

0
Еден од тројца пациенти кои имале тешка инфекција со коронавирус последователно страдаат од посттрауматски стрес, покажуваат истражувачки податоци кои на прес-конференција ги претстави...

Филипче: Има и ќе има доволно количини од лекот Ивермектин

0
Има различни групи пациенти кај кои е индициран лекот Ивермектин. Тоа се три групи пациенти – едни за превенција, други кои биле во...

ЕКСПЛОДИРАЛО ШИШЕ СО КИСЛОРОД: Во турска болница настрадаа осум заразени со...

0
Осум пациенти заразени со Ковид-19 настрадаа во пожар во турска болница. Станува збор за приватна болница на југот од земјата. Новинската агенција...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
2 ° C
2 °
2 °
93 %
0.4kmh
0 %
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °

Последни објави