fbpx

таг: пациенти

Од 8 до 14 октомври починале 105 пациенти, 26 од нив...

0
Вкупно 105 пациенти починале од компликации од ковид-19 во период од осми до 14 октомври годинава. Од нив над 75 отсто биле невакцинирани....

Осум пациенти починаа во изминатите 24 часа, дополнително се пријавени уште...

0
Осум пациенти починаа во изминатите 24 часа, дополнително се пријавени уште осум, а регистирани се 386 нови случаи на ковид-19. Во текот...

Четворица починаа, 219 нови случаи на ковид-19 од кои по 65...

0
Починаа четворица пациенти од компликации од ковид-19, а Министерството за здравство информира дека по последните 24 часа се регистрирани нови 219 случаи. Од...

Пет лица што се заразиле со Ковид 19 на патување се...

0
Петмина пациенти со Ковид-19 на возраст од 51 до 81 година се хоспитализирани во модуларната болница во Прилеп. Тоа е половината од 10-те...

Двајца пациенти починаа од ковид-19, нови 74 заразени

0
Двајца пациенти, од Скопје и од Кичево, над 60 години починале од компликации од ковид-19 информира министертвото за здравство. Регистрирани се две...

Нови 54 заразаени со ковид-19, нема починати, активни се 401 слуачи

0
Нема починати пациенти во последните 24 часа од компликации од ковид-19. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека од...

Бројките скокнаа: Нема починати пациенти, регистрирани нови 36 заразени со ковид-19,...

0
Нема починати пациенти во последното деноноќие, а министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, согласно податоците од Институтот за јавно здравје се...

15 новозаразени со ковид-19 од 2.550 тестирања, нема починати

0
Нема починати пациенти од компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие, а Министерството за здравство информира согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека...

Нема починати, 18 новозаразени со ковид-19, активни се 236 случаи

0
Не се регистрирани починати пациенти од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, а регистирани се нови 18 заразени од 3.470 тестирања. Активни...

Помлади возрасни пациенти заразени со ковид-19 имаат голем ризик од сериозно...

0
Помладите возрасни пациенти примени во болница со ковид-19 имаат голема веројатност да страдаат од компликации како оние над 50 години, открило едно истражување....