fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Пахор

Пахор против промена на границите и бара брза интеграција на Западен...

0
Претседателот на Словенија Борут Пахор денеска ја отфрли идејата за промена на границите на државите од поранешна СФРЈ и истакна дека го поддржува...

Пахор: Хрватската екслузивна економска зона во Јадранот нема врска со прашањето...

0
Словенечкиот претседател Борут Пахор изјави дека прашањето за словенечко-хрватското разграничување е решено со договорот за арбитража на границата и дека ова прашање не...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави