таг: пауза

Францускиот тенисер се врати, но веднаш загуби во Индијан Велс

0
Францускиот тенисер Гаел Монфис по пауза од повеќе од седум месеци се врати на тенискиот...

Осминафиналната фаза започнува со средбите во Милано и Париз

0
По пауза од три месеци фудбалските фанови повотрно ќе можат да уживаат во најсилното клупско натпреварување во светот, Лигата на шампиони. Осминафиналната фаза...

Бијонсе после пет години одржа концерт – за него добила астрономска...

0
ПОСЛЕ петгодишна пауза, Бијонсе одржа концерт во Дубаи за астрономска сума од 24 милиони долари. На публиката и беше забрането да фотографира...

Спектакл на „Џузепе Меаца“: Интер – Барселона

0
По репрезентативната пауза се враќа Лигата на шампионите. Вечерва ќе се одиграат натпреварите од третото коло, во групите А, Б, Ц и Д....

Доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“

0
По едногодишна пауза, во Собранието повторно беа доделени наградите од областа на спортот „8 Септември“ – за...

Викендов ќе се одржи Галичка свадба – годинашни младенци се Катерина...

0
По пауза од една година поради Ковид-19 пандемијата, во Галичник викендов ќе се одржува традиционалната манифестација Галичка свадба на која годинава по старите...

Почнува пеколот за Вардар: Во следните 20 дена секој втор ден...

0
Репрезентативната пауза и дефинитивно е завршена, штом веќе го броиме вториот месец од годината, а тоа обично значи пеколни обврски за РК Вардар....

Дел Потро се враќа на тениските терени по долга пауза

0
Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро по долга пауза се враќа на терените и тоа на турнирите во Јужна Америка. Шампионот од...

Кевин Дурент мора на принудна пауза

0
Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун...

Повратникот Дејвис назначен за нов тренер на Вардар 1961

0
По пауза од повеќе од три години, шпанскиот стратег Давид Дејвис Камара се врати во редовите на Вардар 1961 за да го предводи...