fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: патниците

Австралија дозволи влез на патниците од Нов Зеланд без карантин

0
Австралија дозволи влез на патниците од Нов Зеланд по извештаите дека таму не е откриен ниту еден нов локален случај на Ковид-19....

Франција ги заостри правилата за патници од земји кои не се...

0
Патниците што доаѓаат во Франција од земјите што не се членки на ЕУ повеќе нема да...

За патување во Турција задолжителен ПЦР тест

0
Од понеделник патниците што ќе пристигнат на турските аеродроми  за да влезат во земјата ќе треба да покажат негативен тест...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави