fbpx

таг: „паста“

Ручек на германски начин: Рецепт за Spätzle со свинско и сос...

0
Spätzle е омилена паста со јајца која се јаде во кујните на Германија, Австрија, Швајцарија, Унгарија и Тирол. Тие се омилени во германската...

Италијански деликатеси: Разни видови паста за вкусни кулинарски комбинации

0
Популарно наречени „паста“, тестенините ги има во многу форми и видови за разни намени. По потекло од Италија, каде што најмногу...