fbpx

таг: пар

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја имаат првата задача на...

0
Најдобриот судиски пар во светот Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија првата задача на Европското првенство. Тие утре во рамки на 2....

Икарди и Ванда можат да заглават во затвор во Аргентина?!

0
Најконтроверзниот пар Мауро Икарди и Ванда Нара после бурата околу прељубата и разводот, сега се најдоа во уште поголем проблем, откако во Аргентина...

Овие работи свесно ги правите, а не знаете колку штета си...

0
Бубрезите се незаменлив пар органи без кој организмот не може да функционира. Оштетувањето на бубрезите често станува неосетно, а кога симптомите ќе почнат...

Алки на Марија Антоанета продадена за 7,45 милиони швајцарски франци

0
Пар алки кои и припаѓале на француската кралица Марија Антоанета е продаден на аукција за 7,46 милиони швајцарски франци, што е неколку пати...

ВИДЕО: Првиот пар во Европа се всели во целосно 3Д печатена...

0
Брачниот пар од Холандија стана првиот во Европа кој живее во куќа отпечатена со 3Д машина за бетон. Оние кои...

ФОТО: Двајца британци си дале отказ од работа, го испишале синот...

0
Млад брачен пар од Велика Британија Џеј и Клои Хамонд продале сè што поседувале, си дале отказ од работа, го отпишале нивниот...

Златна копачка те носи на Европско првенство во фудбал

0
Секој тикет и секој добитен пар се чекор поблиску за тебе да бидеш дел од најголемото Европско...

ФОТО I Како штотуку да сте ги купиле: Девојка откри одличен...

0
Сигурно имате некој пар чизми кои повеќе не се за носење, но ви е тешко да ги фрлите? Доколку се наоѓате во...

ФОТО | Ќерката на Моника Белучи заблеска на насловната страница од...

0
Ќерката на актеркиот пар полека но сигурно ниже успеси во светот на моделингот… Дева Касел (16) ќерката на ...

ФОТО | Синди Крафорд со сопругот купи луксузна вила: Искешираа 9,6...

0
Славниот американски пар купи нова вила во Мајами со фантастичен поглед на море… Американската манекенка и една од ...