таг: парче

Остатоци од дрон паднаа на висококатница во Одеса и предизвикаа пожар

0
При напад на непријателски беспилотни летала во Одеса, парче од соборено беспилотно летало паднало врз висококатница , предизвикувајќи пожар, изјави шефот на регионалната...

Кус историјат на корсетот

0
Корсетот денес повторно е популарно парче облека што го носат девојките ширум светот. За неговата слава придонесоа голем број познати дами, но тоа...

Санта мраз поголема од Мајорка се одвои од Антарктикот

0
Парче мраз поголемо од шпанскиот остров Мајорка се одвои од ледената плоча Рона на Антарктикот и вплови...

Бифтек „Велингтон“: Екстравагантно и префинето искуство за сладокусците

0
Состојки: – 1 парче јунешки бифтек – 500 г готово лиснато тесто – 250 г печурки –...