fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: партија

Рекордна победа на Самоопределување на парламетарните избори во Косово

0
Досега опозициската косовска партија Движење самоопределување (ВВ), на чие чело е поранешниот премиер Албин Курти, на вчерашните вонредни парламентарни избори ја постигна досега...

Демократите во Претставничкиот дом се залагаат за казнување на Трамп

0
Претставниците на Демократската партија во Претставничкиот дом на САД, се залагаат за казнување на поранешниот претседател Доналд Трамп, за немирите на 6 јануари....

Српска листа бара ЕУ да реагира поради забраната за влез во...

0
Најголемата партија на косовските Срби, Српска листа (СЛ) ја осуди одлуката на косовските власти да му забранат влез во земјата на дректорот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави