таг: партии

Европските партии потпишаа Кодекс на однесување на Евроизборите

0
Девет европски политички партии денеска во присуство на потпретседателката на Еврокомисијата за вредности и транспарентност Вера Јоурова го потпишаа Кодексот на однесување на...

Полската опозиција ја договори идната влада, Доналд Туск ќе биде премиер

0
Лидерите на полските опозициски проевропски партии, кои на изборите на 15 октомври освоија...

Лидерите на партиите на Албанците утре на средба со Рама во...

0
Лидерите на политичките партии на Албанците во земјава утре се очекува да заминат на средба во Тирана на покана на албанскиот...

Опозиција: Курти потфрли во 2022

0
Опозициските партии во Косово оценуваат дека Владата целосно потфрлила во текот на 2022 година, не нудејќи им решенија на граѓаните во...

Дончиќ со нов трипл-дабл, победа и за Бостон

0
Лука Дончиќ продолжи со одлични партии во дресот на Далас. Во дербито на Тексас, Маверикс го совладаа Хјустон Рокетс со 129:114 и стигнаа...

САД: Русија ја финансирала Демократската партија на Албанија

0
Русија тајно дала повеќе од 300 милиони долари на политички партии и кандидати во десетици...

Шок во Аеродром, Феникс го изненади шампионот

0
Кошаркарите на Феникс продолжуваат со маестралните партии во дебитантската сезона, откако вечерва, на домашен терен, дојдоа до најдрагоцената победа во пресметката со актуелниот...

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

0
Египетскиот фудбалер Мохамед Салах продолжува со одличните партии во дресот на Ливерпул и моментално е најдобриот играч на тимот од Енфилд. Управата...

Албин Курти и Рамуш Харадинај се скараа во косовскиот Парламент

0
На седница на Собранието на Косово, опозициските партии ја критикуваа Владата за акциите на северот, како и за прашањето за гасоводот....

Ребаланс на буџетот, опозицијата бара намалување на непродуктивното трошење на Владата

0
Опозициските партии преку поднесените 222 амандмани за ребалансот ќе бараат намалување на, како што велат, непродуктивното трошење на Владата. Од пратеничката група на...