fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Парламент

ДОНЕСЕН ЗАКОН КОЈ ГО ПРОМЕНУВА ИНТЕРНЕТОТ: За содржината ќе треба да...

0
Австралискиот парламент усвои закон, кој ги обврзува големите компании, вклучувајќи ги Гугл и Фејсбук, да им плаќаат на медиумите за пренесување на нивната...

Оваа земја донесе Закон: Се овозможува откривање на имиња на лица...

0
Израелскиот Парламент денеска му одобри на Министерството за здравство да им ги открива имињата на луѓето кои не биле вакцинирани против коронавирусот на...

Унгарија ја продолжи вонредната состојба за уште 90 дена

0
Унгарскиот парламент во понеделникот одобри продолжување на вонредната состојба за уште 90 дена поради пандемијата на коронавирусот....

ЕП: Европа да ја запре изградбата на руски гасовод поради апсењето...

0
Европскиот Парламент (ЕП) со големо мнозинство усвои резолуција со која ја повикува Европската Унија веднаш да ги...

Шведска усвои привремен закон за затворање приватни компании за заштита од...

0
Шведскиот Парламент денеска усвои привремен закон, кој и дава на Владата нови овластувања за да може да затвора приватни компании со цел да...

Романскиот Парламент ја одобри новата Влада на премиерот Кацу

0
Романскиот Парламент денеска ја одобри новата Влада, која како премиер ќе ја води поранешниот инверстициски банкар и министер за финансии Флорин Кацу....

Механизам на ЕУ за „наредната генерација“: Постигнат договор за закрепнување и...

0
Германското претседателство и Европскиот парламент синоќа постигнаа прелиминарен договор за Механизмот за закрепнување и отпорност на кој отпаѓа најголем дел од...

Режимот на Обран го смени уставот, деца може да посвојат само...

0
Унгарскиот Парламент денеска усвои Закон, со кој на истополовите двојки практично им се забранува да посвојат деца. Со...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави