fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: парламентарни

Диаспората масовно се враќа во Косово за да гласа на избори

0
Кампањата за предвремените парламентарни избори на 14-ти февруари во Косово завршува вечерва на полноќ. Партиите ги одржуваат своите последни средби со граѓаните. Лидерот...

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави