fbpx
9 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

таг: парк

Заев: Нова инвестиција, ветерен парк во Општина Богданци за поголемо производство...

0
„Новата инвестиција во ветерниот парк ќе се гради на просторот помеѓу селата Стојаково и  Селемли. Се работи за инвестиција од 30 мегавати ветерна...

Горили од Сан Диего се заразени со калифорниски сој на коронавирус

0
Група горили во парк во зоолошката градина Сафари во Сан Диего, САД, се опоравуваат од избувнувањето на ковид-19, што погоди неколку од вкупно...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
9 ° C
9 °
9 °
61 %
2.1kmh
0 %
пон
19 °
вто
16 °
сре
11 °
чет
13 °
пет
7 °

Последни објави