таг: Пановски

Д-р Пановски: Меѓу ковид и ангина сега попрво би избрал ковид

0
Професорот Никола Пановски им порача на заболените од ковид-19 повеќе да не трошат пари за тестирања, бидејќи тоа повеќе не е потребно. ...

Пановски: Укинете ги вакциналните сертификати, па ќе дојдам во Комисијата за...

0
Професорот Пановски Никола, за ТВ Телма, во телефонски разговор изјавил дека првенствено го оценил како несоодветен начинот на обраќање преку Фејсбук и вели...

Д-р Пановски: Смртоноста од ковид во болниците во Македонија е далеку...

0
Д-р Никола Пановски вели дека омикрон варијантата тешко дека некој ќе ја избегне, но болеста полесно поминува кај оние кои веќе прележале ковид...

Пановски: Заштитени се оние што прележале делта сој и што се...

0
Докторот Никола Пановски смета дека не треба да се изнесуваат само лоши страни од КОВИД-19 туку и некои охрабрувачки зборови за да не...

Д-р Пановски: Сертификатите никогаш не требаше да се донесат и на...

0
Микробиологот д-р Никола Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“посочи дека сертификатите за примена вакцина против ковид-19 никогаш не требало да се донесат. ...

Д-р Пановски: Mладите со сертификати од други лица слободно влегуваат каде...

0
Доктор Никола Пановски смета дека новата мерка која предвидува влез во угостителски објекти само за лица кои примиле две дози нема да придонесе...

Пановски предлага до Нова година да се затворат ноќните клубови

0
Микробиологот Никола Пановски предупредува на можен бран од заболени од Ковид 19 и вели дека треба да се воведат нови рестриктивни мерки. ...

Д-р Пановски: Ако имате доволно антитела, а сте прележале ковид-19 не...

0
Микробиологот д-р Никола Пановски за весникот Вечер вели дека колку повеќе имаме антитела, толку повеќе сме заштитени од инфекција со коронавирусот. Според него...

Д-р Пановски: На отворање на Ист Гејт целото раководоство влегоа без...

0
Познатиот доктор микробиолог Никола Пановски констатира дека здравствените власти како стручњаци не множат со нула, а резултати го покажуваат тоа. ...

Пановски: Филипче и Заев, уште ли верувате дека вакцината штити подобро...

0
Микробилогот, проф. д-р Никола Пановски апелира до здравствените власти да не ги малтрерираат прележаните со ковид-19. Не ги малтретирајте прележаните,...